Czyszczenie i konserwacja elementów ze stali nierdzewnej
Jak w przypadku większości powierzchni, tak i przy stali nierdzewnej mamy do czynienia z dwoma głównymi rodzajami pracy: czyszczeniem i bieżącą pielęgnacją. Każdy z nich stawia produktom inne wymagania.
CZYSZCZENIE
Ten etap stosujemy co pewien czas, niezależnie od bieżącego mycia. Służy usunięciu trudniejszych lub nawarstwiających się zabrudzeń. Ze względu na różnorodność pochodzenia tych zabrudzeń do wyboru mamy dwa środki: kwaśny (Steel Strong) i zasadowy (Steel Dee). Pierwszy stosujemy na brud i przebarwienia pochodzenia mineralnego (nacieki wodne, rdzawe, kamień). Drugi na zabrudzenia eksploatacyjne (tłuste). Jeżeli nie mamy pewności co do rodzaju brudu - stosujemy oba produkty według poniższego schematu:
1. Na zabrudzoną powierzchnię nanieść preparat "Steel Dee GT" szmatką (najlepiej z mikrofibry) zmoczoną w ciepłej wodzie (ok 40°C) i dokładnie rozprowadzić.
2. Po chwili (ok. 15-30 sek.) zmyć zabrudzenia szmatką płukaną w ciepłej wodzie, podłużnymi ruchami wzdłuż włókien.
3. Dobrze wypłukać powierzchnię szmatką (najlepiej drugą) moczoną w ciepłej wodzie.
4. Wytrzeć powierzchnię do sucha.
5. Wykonać kroki od 1 do 4, stosując preparat "Steel Strong".
PIELĘGNACJA
Konserwacja bieżąca pozwala na utrzymanie powierzchni w odpowiednim stanie. Dzięki regularnemu stosowaniu jest to metoda szybka i łatwa. Tu również oferujemy dwa produkty w zależności od stanu powierzchni, którą chcemy pielęgnować. W obu przypadkach rozprowadzamy preparat jednocześnie zdejmując bieżący brud i tłuszcz szmatką z mikrofibry.
1. Jeżeli stal nierdzewna (błyszcząca, matowa, szczotkowana) jest nowa i nieuszkodzona używamy preparatu INW-10.Efekt - odtłuszczenie, rozjaśnienie i nabłyszczenie.
2. Jeżeli stal nierdzewna posiada widoczne ślady eksploatacji, mikrorysy, drobne zmatowienia używamy preparatu Steel Shine. Efekt - natłuszczenie z utwardzeniem i przyciemnienie (delikatny film maskujący).